Presentació del producte
El provador de protecció de relés basat en microordinadors MOEORW-WTW45-(també conegut com a conjunt de prova de relés o calibrador de protecció de relés-trifàsics) és una plataforma de prova completa portàtil dissenyada per a proves de-funció completa de dispositius de protecció de relés del sistema d'alimentació, dispositius de seguretat automàtics i diversos equips elèctrics secundaris. S'utilitza àmpliament en la-comissió en funcionament i el calibratge periòdic en subestacions, centrals elèctriques, sistemes de trànsit ferroviari i grans empreses industrials.
El producte compleix l'estàndard del sector DL/T 624-2010 "Condicions tècniques per a dispositius de prova de protecció de relés basats en microordinadors-". És adequat per a la verificació pas a pas dels relés electromagnètics tradicionals (relés de senyal, relés de temps, relés auxiliars), així com per a proves lògiques complexes de dispositius de protecció moderns basats en microordinadors (protecció de línia, protecció diferencial del transformador, protecció de barres, interruptor de transferència automàtica), aconseguint realment "una màquina, múltiples aplicacions".
Arquitectura de tecnologia bàsica
Processament digital de doble-motor DSP+FPGA: l'arquitectura de doble-xip inclou un DSP de la sèrie TI 6000 combinat amb un FPGA, aconseguint una sortida d'ona fonamental amb 2.000 punts de dades per cicle, superant amb escreix els 64 punts per cicle convencionals. La resolució de fase de 0,1 graus i la resolució de freqüència de 0,01 Hz garanteixen resultats fiables en escenaris d'alta-precisió, com ara proves de punt de genoll de protecció diferencial- i verificació de l'angle de tancament de sincronització.
Amplificador lineal d'alta -fidelitat: els mòduls lineals d'alta-potència importats amb sortida directa-acoblada mantenen una distorsió de la forma d'ona extremadament baixa i una distorsió de creuament zero en tot el rang de sortida (des del nivell de mil·liampers fins a 30 A). El control de temperatura intel·ligent-integrat i la protecció limitada del temps de maquinari-amb un temps de resposta de nivell de microsegons-eliminen completament el risc d'esgotament de l'amplificador.
|
Corrent de funcionament |
Durada |
Aplicació típica |
|
<10A |
Menys o igual a 60 min |
Calibració rutinària |
|
10-20A |
Menys o igual a 70 s |
Prova de corrent alta{0} |
|
20-30A |
Menys o igual a 15 s |
Prova de viatge instantània |
|
30A (90A paral·lel) |
Menys o igual a 5 s |
Augment-a curt termini |
DAC de 16-bits i auto{3}}calibració de programari: el DAC de 16-bits amb filtre actiu de pas baix ofereix una resolució d'amplitud i estabilitat de temperatura superiors. L'autocalibració completa del programari elimina la retallada del potenciòmetre, eliminant els efectes de la vibració, la deriva de la temperatura i l'envelliment sobre la precisió. El calibratge de fàbrica utilitza un multímetre de 6,5 dígits per fase. Precisió: font de corrent 0,2% ±5mA, font de tensió 0,2% ±5mV, font de CC 0,5% ±5mA.
Capacitat de sortida: tensió estàndard de quatre -fàsiques (4 × 120 V) + corrent trifàsica (3 × 30 A, 90 A paral·lel), font de tensió 75 VA per fase (mode de tensió de línia de 100 VA-), potència total paral·lel de font de corrent 800 VA. Panell equipat amb font d'alimentació auxiliar independent de 110V (1A) / 220V (0,6A) per a la potència operativa del dispositiu de protecció. 8 entrades binàries (compatibles amb contactes secs/humits DC 0-250V) i 4 sortides binàries (contactes secs, AC 250V/5A, DC 30V/5A). Comunicació: USB 2.0×2 + Dispositiu USB×1 + Ethernet (opcional) .
Aplicació del producte
Inspecció periòdica de la subestació: el mòdul de prova de pas d'impedància completa la verificació de la configuració de protecció de distància multi-zona en una sola sessió; Whole Set Test verifica la lògica de tancament i posterior-acceleració, amb informes de forma d'ona automàtics per arxivar.
Posada en marxa del diferencial del transformador: El mòdul de prova diferencial utilitza la connexió Y/Y/Δ-11 amb coeficients d'equilibri calculats automàticament, cercant 8-10 punts de genoll a la corba de restricció percentual; La prova de contenció harmònica escombra el 2n harmònic del 0% al 20%, amb corbes mesurades i de configuració superposades.
Verificació lògica ATS: El mòdul State Sequence estableix de 5 a 8 estats consecutius (normal → pèrdua de tensió → disparar → tancar el mode d'espera → restaurar) per verificar el temps de càrrega/descàrrega, el retard de tancament, la lògica de descàrrega.
A -Calibració de descàrrega de freqüència: El mòdul de prova de freqüència redueix la freqüència de 50 Hz a la velocitat establerta per mesurar la freqüència i el temps de funcionament; s'ajusta a 2,5 Hz/s i 3,5 Hz/s respectivament per verificar la lògica de bloqueig, amb una sortida de corrent trifàsica que admet condicions de bloqueig actuals.
Protecció de CC del trànsit ferroviari: La font de corrent de CC 0-±10A calibra els relés de sobreintensitat de CC; La font de tensió de CA simula el senyal de pèrdua-de tensió de l'aparell de commutació de CC per a la verificació ATS. Les dimensions compactes (335×168×270mm) faciliten el transport en subestacions d'interval.
Accessoris i post{0}}venda
Configuració estàndard: Unitat principal, conjunt de cables de prova complet (corrent × 3, voltatge × 5, entrada binària × 8), cable d'alimentació, cable de terra, fusibles de recanvi × 2, informe de calibratge de fàbrica, unitat USB (controladors/programari/vídeos).
Opcional: Teclat/ratolí extern, cable de connexió per a portàtils, estoig de transport, antena de sincronització GPS.
Garantia: 3 anys a la unitat principal, 2 anys als mòduls amplificadors. Guia de vídeo remota i diagnòstic d'errors proporcionats. Els clients a granel reben serveis-de valor afegit que inclouen desenvolupament personalitzat,-formació al lloc i unitats de préstec.
Paràmetre del producte (especificació)
|
Item |
Especificacions |
|
Font de corrent de CA |
|
|
Sortida-monofàsica (RMS) |
0–30A per fase, precisió: 0,2% ±5mA |
|
Sortida paral·lela trifàsica (RMS){0} |
0–90 A, sortida paral·lel de la mateixa fase |
|
Corrent de funcionament continu permès per fase (RMS) |
9.9A |
|
Potència de sortida màxima per fase |
300VA |
|
Potència de sortida màxima de-paral·lel trifàsic |
800VA |
|
Temps de funcionament màxim permès a 90A paral·lel |
5s |
|
Interval de freqüència |
0–1000 Hz, precisió: 0,01 Hz |
|
Ordres harmòniques |
2n-20è |
|
Interval de fases |
0–360 graus, precisió: 0,1 graus |
|
Font de corrent DC |
|
|
Sortida de corrent continu |
0–±10A per fase, Precisió: 0,5% ±5mA |
|
Font de tensió CA |
|
|
Sortida-monofàsica (RMS) |
0–120 V per fase, precisió: 0,2% ± 5 mV |
|
Sortida de tensió de línia (RMS) |
0–240V |
|
Potència de sortida (tensió de fase / tensió de línia) |
75VA / 100VA |
|
Interval de freqüència |
0–1000 Hz, precisió: 0,01 Hz |
|
Ordres harmòniques |
2n-20è |
|
Interval de fases |
0–360 graus, precisió: 0,1 graus |
|
Font de tensió de CC |
|
|
Amplitud de sortida monofàsica- |
0–±160V, precisió: 0,5% ±5mV |
|
Amplitud de sortida de tensió de línia |
0–±320V |
|
Potència de sortida (tensió de fase / tensió de línia) |
90VA / 180VA |
|
Entrades binàries |
|
|
Nombre d'entrades binàries |
8 parells |
|
Contacte sec |
Sortida activa interna de 1–20 mA, 24 V del dispositiu |
|
Contacte humit |
Contacte passiu: senyal de curtcircuit de baixa -resistència{{1} / Contacte actiu: 0–250 V CC |
|
Sortides binàries |
|
|
Nombre de sortides binàries |
4 parells, contactes secs |
|
Capacitat de trencament |
CC: 0–30 V/5 A, CA: 0–250 V/5 A |
|
Altres |
|
|
Interval de mesura del temps |
1 ms–9999 s, precisió: ±1 ms |
|
Dimensions (unitat única) |
335 × 168 × 270 mm, . 12.5kg aprox |
|
Font d'alimentació |
AC 220V ±20%, 50/60Hz, 10A |
|
Límits de temps de funcionament del corrent CA |
|
|
Corrent de sortida < 10A |
Menys o igual a 60 minuts |
|
20A > Corrent de sortida Superior o igual a 10A |
Menys o igual a 70 segons |
|
30A > Corrent de sortida Superior o igual a 20A |
Menys o igual a 15 segons |
|
Corrent de sortida=30A |
Menys o igual a 5 segons |
|
Normes aplicables |
DL/T 624-2010, GB/T 7261-2016 |
Preguntes freqüents
P: Sou fabricant o empresa comercial?
R: Som un fabricant directe especialitzat en equips de prova d'alta tensió-. Tenim el nostre propi equip d'R+D i instal·lacions de producció, cosa que ens permet oferir preus directes de fàbrica-i un estricte control de qualitat.
P: Quina és la vostra garantia i la vostra política de postvenda?
R: Totes les unitats tenen una garantia de 12 mesos. Un cop caduca la garantia, oferim suport tècnic de per vida i serveis de manteniment de pagament.
P: Admeten interfícies en anglès?
R: Sí, els nostres models estàndard inclouen teclats en anglès, programari i manuals d'usuari. Si necessiteu altres idiomes, poseu-vos en contacte amb nosaltres per comprovar la disponibilitat de personalització.
Etiquetes populars: Conjunt de proves de relés de protecció de microordinadors de prova de relés automàtics, fabricants de prova de relés de protecció de microordinadors de prova de relés automàtics de la Xina, fàbrica